Jak wyeksportowac plik do tifa z inDesign?

Kurs Photoshop CC dla początkujących

Rozpocznij naukę tworzenia grafiki w Adobe Photoshop CC razem z nami - podstawy, które zdobędziesz w trakcie kursu, umożliwią Ci szeroki rozwój umiejętności graficznych.

Poziom podstawowy, 83 wykłady, 6 materiałów szkoleniowych.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest przeznaczony dla tych, którzy planują rozpoczęcie nauki projektowania graficznego i szukają dobrego kompendium wiedzy, umożliwiającego pracę w programie Adobe Photoshop CC. Treści zawarte w szkoleniu są wartościowe zarówno dla tych, którzy chcą zajmować się tą dziedziną hobbystycznie, jak i tych, którzy pragną rozpocząć rozwój zawodowy w tym kierunku.

Czekają Cię 83 wykłady o łącznej długości ok. 8,5 godziny, które szczegółowo objaśniają i przygotowują do samodzielnej pracy. Niewątpliwą korzyścią jest nielimitowany dostęp do wszystkich treści, dzięki czemu możesz w każdej chwili odświeżyć potrzebne informacje. Powiązanie z urządzeniami mobilnymi sprawia, że możesz zdobywać wiedzę wszędzie tam, gdzie chcesz.

Czego nauczysz się z kursu?

Nasze szkolenie to 6 modułów będącymi ułożonymi tematycznie segmentami, które pozwalają na stopniowe przyswajanie przedstawionej wiedzy i ułatwiają orientację w planie.

Oto następujące elementy:

wprowadzenie,

podstawy,

dostosowanie interfejsu,

prosty retusz zdjęcia,

stworzenie baneru internetowego,

rysunek odręczny.

Na wstępie wyjaśnimy Ci podstawowe pojęcia niezbędne do rozpoczęcia świadomej pracy w programie. Dowiesz się m.in. czym jest grafika rastrowa i wektorowa oraz czym się one od siebie różnią, co to są warstwy, CMYK i jednostki DPI i PPI. Znajomość tych zagadnień jest istotna, ponieważ znacznie ułatwia pracę i pomaga w samodzielnym projektowaniu. Od tej wiedzy dzieli Cię zaledwie kilka wykładów.

Zobaczysz, że interfejs Photoshopa wcale nie jest tak skomplikowany, jak się wydaje. Omówimy najbardziej istotne narzędzia i opcje personalizacji, które mogą być bardzo przydatne. Użycie pędzli, narzędzia zaznaczania, eksport plików i działanie na warstwach - wszystkie najważniejsze funkcje będą szczegółowo przedstawione na kursie.

W dalszej części pokażemy Ci techniki retuszowania zdjęć, jak edytować zdjęcia w formacie RAW, sposób kadrowania zdjęć i usuwania z nich niepotrzebnych elementów, a także korekcji kolorów i manipulowania ostrością. Wyjaśnimy Ci również jak korzystać z pędzla korygującego, porządkować warstwy i jak wykorzystywać histogram.

Interesuje Cię tworzenie grafiki użytkowej, takiej jak np. banery reklamowe czy ulotki na potrzeby firm lub indywidualnych klientów? W programie kursu są przewidziane wykłady z tworzenia projektów tego rodzaju. Przeanalizujesz sposób budowania takiego komunikatu wizualnego, poznasz jego podstawowe funkcje i zobaczysz, jakich narzędzi najlepiej używać, aby pozytywnie sfinalizować swój projekt.

Photoshop to nie tylko tworzenie grafiki za pośrednictwem komputera. Jeżeli chciałbyś wykorzystać ten program jako narzędzie do digital paintingu, tego również możesz się nauczyć podczas szkolenia. Dowiesz się jak powiązać program z tabletem graficznym i odpowiednio skonfigurować ustawienia. Pokażemy Ci jak można korzystać z różnego rodzaju funkcji, co pozwoli Ci na utworzenie pierwszego własnego szkicu.

Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?

Wzięcie udziału w kursie to doskonała inwestycja w siebie - dzięki temu będziesz mógł spróbować swoich sił w roli grafika komputerowego i tworzyć samodzielnie pierwsze projekty.

Nauczysz się m.in.:

Jak zrobić efekt rozpraszania cząstek w Adobe Photoshop

Jak zrobić efekt rozproszenia cząstek w Adobe Photoshop - krok po kroku

Co to jest Photoshop i do czego służy? Program Photoshop to program zaprojektowany przez firmę Adobe zajmującą się systemami graficznymi. Ten program jest wieloplatformowy, który skupia się na przetwarzaniu zwykłych obrazów oraz zastosowanie różnych efektów do ich transformacji.

Adobe Photoshop pozwala użytkownikom edytuj obrazy, stosując dużą liczbę narzędzi i filtrów . Es el programa más completo en cuanto a la creación de ilusiones ópticas y retoques graficos, el artista bien puede corregir ciertos aspektos de las tomas o transformar todo su contenido utilizando las herramientas para alinear y centralne teksty, obrazy y objetos , Quitar Reflecto , zmienić rozmiar obrazów , Między innymi.

Jak zrobić efekt rozproszenia cząstek w Adobe Photoshop?

W branży istnieje dobrze znane narzędzie Adobe Photoshop, jest to tzw efekt dyspersji . To montaż obrazu przypominający stopniowy rozpad kształtów i postaci. Albo w cząsteczkach kurzu, albo w innych opcjach.

Aby zastosować ten efekt, nie jest konieczna wielka wiedza w tej dziedzinie lub być mistrzem w temacie. Dziś pokażemy, jak wykonać efekt rozproszenia.

Kroki, aby stworzyć efekt rozproszenia cząstek w Adobe Photoshop

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zduplikowanie warstwy zawierającej obraz. Możesz to zrobić, klikając drugi przycisk i wybierając opcję „Zduplikowana warstwa” lub naciskając Klawisze CTRL + „J” zrobić to bezpośrednio.

Po zduplikowaniu musisz dezaktywować widoczność górnej warstwy i wybierz dolną warstwę lub kopię, teraz należy narysować kontur wokół krawędzi lub postaci danej osoby lub obiektu. Aby to zrobić, kliknij na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu i wybierz opcję "Narzędzie Lasso" . Następnie wykonaj zarys (nie powinien być dokładny).

Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję "Wypełnij / Treść" , następnie w podrozdziale wybierz opcję „Według / Treść” . Następnie naciśnij Ctrl + „D”, aby anulować wybór. Program automatycznie pokazuje treści, które dla nas utworzył, zamiast części figury, które usuwamy klawiszem „Pędzel cząsteczkowy” .

Ponownie aktywuj widoczność górnej warstwy i wybierz na pasku narzędzi "Szybki wybór" , można go znaleźć w panelu narzędzi po lewej stronie.

Następnie narysuj kontur krawędzi figury i kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz opcję "Załóż maskę" . Możesz użyć pędzla, aby poprawić krawędzie i poprawić zaznaczenie. Na koniec kliknij „Maska warstwy” i wybierz "Dobrze" .

Efekt dyspersji

Teraz można stworzyć efekt dyspersji. Do tego będziemy utwórz ponownie dwie warstwy . W jednym idziemy stworzyć efekt rozproszenia samego siebie; podczas gdy w drugim chodzi o stworzyć efekt rozpadu cząstek na modelu. Aby to zrobić, musisz wykonać następujące kroki:

Wybierz warstwę, która ma maskę i utwórz kopię (w tym celu użyj liter Ctrl + J)

Kliknij prawym przyciskiem myszy maskę warstwy i wybierz "Zastosuj maskę warstwy" , zmień nazwę warstwa i wpisz "Dyspersja" .

Teraz zduplikuj warstwę „Scatter” i zmień jej nazwę na "Model" .

Aby wynik był odpowiedni, musisz mieć warstwy w następującej kolejności:

Widoczna warstwa modelu. Widoczna warstwa dyspersyjna. Warstwa z maską niewidoczna. Widoczny podszerstek.

Stwórz efekt dyspersji

Musisz wybrać warstwę "Dyspersja" , kliknij menu, wybierz Efekty następnie kliknij „Skraplanie”

Kliknij narzędzie „Wypaczenie do przodu” aby wybrać orientację, w której chcesz stworzyć efekt rozproszenia. "

Naciśnij Klawisz Alt + maska nałożyć czarny kolor na warstwę "Dyspersja" .

Następnie kliknij warstwę "Model" , utwórz kopię i wybierz ją.

Kliknij na pasku narzędzi, wybierz "Szczotka" i wybierz czarny kolor pędzla.

Wybierz pędzle do ścierania, wpisz drobinki o różnych rozmiarach. Możesz obracać podczas nakładania, aby uzyskać lepsze wykończenie.

Jak wyeksportowac plik do tifa z inDesign?

Temat: Jak wyeksportowac plik do tifa z inDesign?

Plik -> Eksport (Ctrl+E). Pojawi się okno, gdzie do wyboru w rozwijalnym pasku będziesz miała: Adobe PDF, skompresowany SVG, EPS, InDesign Interchange, JPEG, SVG, XML.

Można, ale chyba nie tak bezpośrednio. Wydaje mi się, że można to zrobić tak:I teraz na mój rozum, to najlepiej będzie zapisać w EPS, otworzyć to w Photoshopie i z niego zapisać do TIFF-a.Możliwe, że są inne metody, mi na razie przyszła do głowy ta.

LEAVE A REPLY